Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

سرویس و نگهداری پیشگیرانه ‘’Preventive Maintenance’’ چیست و چه کاربردی دارد؟
سرویس و نگهداری پیشگیرانه ‘’Preventive Maintenance’’ یا به اختصار PM به فرآیند نگهداری گفته میشود که به صورت مرتب انجام شده و هدف آن کاهش احتمال رخداد خرابی یا از کارافتادگی می باشد ، سرویس و نگهداری پیشگیرانه در هنگامی که تجهیزات هنوز در حال کار کردن هستند انجام می شود نه پس از خرابی آنها در نتیجه هدف آن جلوگیری از خرابی ناگهانی تجهیزات می باشد.
سرویس و نگهداری پیشگیرانه به مراتب از متد سرویس و نگهداری واکنشی ‘’Reactive Maintenance’’ که در آن فقط هنگام وقوع خرابی تمهیدات لازم جهت رفع نقص آن صورت میگیرد پیچیده تر است (زیرا نیاز به زمانبدی منظم دارد) اما سربار مالی و هزینه های ناشی از قطعی و یا بروز حادثه ، در روش سرویس و نگهداری پیشگیرانه بسیار پایین تر است.

چرا سرویس و نگهداری پیشگیرانه؟
چند دلیل به عنوان موضوع اصلی بحث قرار میگیرد:
    ۱. کاهش زمان خرابی و از کار افتادگی سیستم
با توجه به ضروری بودن سیستم اعلام واطفاء حریق در کلیه ساختمان اداری و تجاری و مسکونی هر لحظه خاموش بودن و یا از کار افتادگی سیستم می تواند خسارات جبران ناپذیری را به مجموعه وارد کند پس باید سیستم همیشه در حال کار و در حالت Normal باشد بدیهیست تنها روشن بودن سیستم به معنی عملکرد صحیح آن نیست.
    ۲. کاهش هزینه های جاری و راه اندازی مجدد سیستم
بعضا مشاهده شده با یک پیغام خطا و با یک آژیر کارفرما اقدام به خاموش کردن سیستم کرده و برای مدت زمان زیادی از آن استفاده نمیکند ، این عمل باعث بروز خطا در سیستم شده و ضمن عدم بهرمندی زینفعا مجموع باعث افزایش هزینه های جاری سیستم می شود.
    ۳. افزایش هزینه و زمان تعمیرات
با عدم استفاده از سرویس و نگهداری پیش گیرانه در اکثر موارد افزایش سه الی نه برابری هزینه تعمیرات دور از ذهن نیست به علاوه زمانی که کارشناس برای پیدا کردن یک خطا در کل مجموعه باید سپری کند بسیار بیشتر از حالت PM خواهد بود چرا که در این حالت شما در کنترل های قبلی بخش از کل مجموعه را کنترل کردید و نیازی به کنترل مجدد آن بخش ندارید.
    ۴. بیشینه کردن دوره عمر مفید تجهیزات
با بازدید های دوره ای و رفع نواقص سیستم ، قطعا طول عمر آن نیز افزایش می یابد چرا که بخش زیادی از سیستم اعلام و اطفاء حریق به صورت الکترونیکی ویا مکانیکی بوده و در صورت خرابی در هر بخش فشار به سایر قسمت ها می آید.
در خصوص مزایای استفاده از سرویس و نگهداری پیشگیرانه سخن بسیار است که در این مقال نمی گنجد لذا به ذکر همین چند نکته اکتفا میکنیم.

تک لاد چگونه می تواند به شما کمک کند؟
موفقیت به روش های متعددی تعریف شده است؛ کامیابی، ثبات، سهم در بازار، اطمینان خاطر مشتری و ... ما، در تک لاد اعتقاد داریم موفقیت یعنی کیفیت تجهیزات، خدمات و ارائه پیشرفته ترین راهکارها به متقاضیان.
تک لاد در سال 1363 با هدف ارائه راهکارهای هوشمند سیستم های اعلام و اطفاء حریق اتوماتیک تأسیس گردید و از همان ابتدا دپارتمان سرویس و نگهداری خود را تاسیس و با استفاده از کادری مجرب و تجهیزات به روز چند صد پروژه را به صورت مستمر و یک پارچه در حال پایش و بازرسی دوره ای قرار داد.
این ذخیره بزرگ از تجربه باعث شده است که تک لاد به عنوان یکی از بزرگترین شرکت هایی باشد که میتواند در ارتباط با بحث سرویس و نگهداری در ایران و نقاط مختلف جهان حرفی برای گفتن داشته باشد تک لاد نماینده انحصاری برند هایی ازقبیل Gent , Kentec , Argus ,……. در ایران فعالیت خود را به صورت 24/7 ( 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته ) انجام میدهد و با استفاده از نرم افزار های به روز شرکت های طرف قرارداد در حال ارئه خدمت است.

چرا تک لاد؟
نماینده انحصاری در یک کشور به معنی ارائه محصول و خدمات پس از فروش به مشتری توسط واسطه ای به نام نماینده مورد تایید شرکت مبدا می باشد ، بدیهیست وجود نماینده انحصاری یک شرکت در منطقه خاص به معنی توضیع کالا توسط آن نماینده می باشد و پر واضح است ارائه خدمات پس از فروش شامل نصب و راه اندازی و سرویس دوره ای پیشگیرانه و .... نیز می بایست توسط همان شرکت نماینده انجام گیرد.
با توجه به حساسیت قطعات الکترونیکی و مکانیکی موجود در سیستم اعلام و اطفاء حریق نصب و راه اندازی و یا سرویس دوره ای که توسط افراد غیر متخصص انجام می گیرد باعث خروج دستگاه از گارانتی شرکت نماینده شده و به دلایل زیر توصیه نمی شود:
    ۱. خروج دستگاه از گارنتی شرکت
    ۲. احتمال اسیب رساندن جدی به کل سیستم
    ۳. احتمال استفاده از قطعات غیر اصل
    ۴. ایجاد مشکل پنهان در مجموعه ( ظاهر دستگاه سالم است اما فعالیت صحیح نمی کند)
    ۵. هزینه بالا

از کجا شروع کنیم؟
کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید و مشخصات پروژه خود را در اختیار کارشناسان ما قراردهید ، کارشناسان تک لاد در کمترین زمان ممکن خود را به شما رسانده و ضمن بازدید رایگان از پروژه شما اطلاعات فنی و تخصصی خود را در اختیار شما قرار می دهند.
در ادامه ضمن عقد قرارداد به شما برنامه ای مشخص و مدون ارائه میگردد ، که می توان با استفاده از آن زمان بندی دقیقی نسبت به حضور کارشناس در پروژه داشت.

چه خدماتی به شما ارائه میگردد؟
همانطور که در ابتدای بحث گذشت ، خدمات سرویس و نگهداری شرکت تک لاد به صورت پیشگیرانه و دوره ای ، در بازه زمانی منظم و مطابق با استاندارد های جهانی NFPA بوده و در پایان هر دوره کلیه تجهیزات اعلام و اطفائ حریق رصد می شود . همچنین در انتهای دوره قراردادی کلیه تجهیزات غبار روبی شده و اتصالات آن کنترل میگردد.
لازم به توضیح است در صورت خرابی هر یک از قطعات و یا تجهیزات که به هر دلیل نیاز به تعویض داشته باشد این شرکت توانایی تامین قطعه فوق الذکر را در کمترین زمان ممکن و با ارائه برگه گواهی اصالت کالا به کارفرمای محترم دارد.


فستیوال تک لاد سرویس 2099
شرکت تک لاد در نظر دارد جهت تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات بهتر طرح تخفیفی عید تا عید ( فستیوال تک لاد سرویس 2099) خود را در بین مشتریان منتخب به اجرا گذارد.
مزایای طرح :
    ۱. بازدید از پروژه شما به صورت رایگان در سطح استان تهران
    ۲. ارائه گزارش از وضعیت سیستم اعلام حریق مجموعه شما به صورت کتبی به مدیریت پروژه شما
    ۳. ارائه خدمات سرویس ونگهداری به صورت ماهیانه در فواصل زمانی منظم
    ۴. استفاده و تامین قطعات جایگزین با برگه اصالت کالا
    ۵. عقد قرارداد یک ساله بدون افزایش قیمت در سال جدید
    ۶. رفع عیب و نواقص تا سقف ده میلیون ریال به صورت رایگان
    ۷. راه اندازی مجدد سیستم به صورت رایگان
کافیست اطلاعات خود را در بخش زیر وارد کنید تا در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم:

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
متاسفانه خظایی در ارسال پیغام شما رخ داده است، لطفا موارد درخواستی را تکمیل فرمایید